Про нас » Новини » Події » 2016 » Август » 6 »Категорії
Події [115]Перший клас [50]
Випускникам [21]Заходи, конкурси [179]

19:07
Шкільна реформа у початковій школі

- Міністерство світи й науки України затвердило зміни до програми початкових класів. Що може змінитися для учнів та їхніх батьків.
- Опис ключових змін в оновлених програмах початкової школи


Ні червоній ручці

    "Основна ідея полягає в тому, щоби дати дитині розкритися, а не зашорювати, не формувати її, як ту цеглину. Для цього потрібно дати вчителю більшу свободу в підходах, дати їм можливість більше вибирати" - розповів про нововведення заступник міністра освіти Павло Хобзей.

Найближчим часом МОН підготує нові вимоги до оцінювання досягнень учнів. "Ці зміни міститимуть виконання завдань олівцем для молодших класів, вчителі не писатимуть червоною ручкою, а система оцінювання молодших учнів враховуватиме вікові особливості дітей", - запевняють у міністерстві.


Українська мова: без азбуки Морзе

   Для уроків української мови скасували такі складні для учнів теми, як "Умовне позначення слів", "Спосіб умовного позначення речень", "Складання речень за поданою графічною схемою", яке "батьки називали азбука Морзе", розповів пан Хобзей. Акцент буде на розвитку усного мовлення.

Також змінили тематику слів, які вивчають у початкових класах, словниковий перелік зробили більш сучасним. Замість слів - комбайнер, фартух, фанера, будуть слова - радісний, милосердний, співчуття.

У 3-му класі введуть жанр есе, щоби стимулювати дітей вільно висловлювати свою думку. У старші класи перенесли текст-роздум, текст-міркування, текст-розповідь.

Нова математика: без зубріння таблиць

У програмах 1-2 класів обіцяють не вимагати вчити напам’ять таблиці додавання та віднімання в межах 10 та 20, таблиці множення та ділення. Як розповіла ВВС Україна Іванна Коберник, громадський координатор проекту з розвантаження програм, дітей вчитимуть віднімати і додавати, але не буде вимоги щодо знання цих таблиць напам’ять.


Також вчителі зможуть самостійно збільшувати кількість годин на вивчення складних тем. Як йдеться у програмі, у математиці "зміщено акценти із знаннєвих результатів на діяльнісні".

Література: менше радянських авторів

Одне з основних нововведень у літературі – відтепер не буде кількісного показника темпу читання. За словами розробників програми, акцент має бути на "розвитку якісного читання дітей". Тобто вчитель має розвивати не лише темп, а й спосіб читання, виразність, правильність, розуміння прочитаного.

З кола читання вилучили неактуальних радянських авторів і додали сучасних. За словами пані Коберник, до програми залучать таких авторів - Іван Андрусяк, Катерина Бабкіна, Галина Вдовиченко, Зірка Мензатюк, Лариса Денисенко, Василь Голобородько, Ігор Січовик, Мар’яна Прохасько та Тарас Прохасько, Ірен Роздобудько, Марина та Сергій Дяченки, Юрко Бедрик та багато інших.

Запланували видання хрестоматії для учнів початкових класів для серії "Шкільна бібліотека".

Відтепер на уроках літератури будуть оцінювати не героя (позитивний-негативний), а вчинки. Дитину стимулюватимуть висловлювати свої емоції від прочитаного, розвивати задоволення від читання, а не вимагати виконання інструкцій.

Іноземна по-іншому і декомунізована музика

У першому класі буде менше письма і більше усної іноземної мови, щоби розвивати у дітей "здатність вести прості діалоги".

"Ми відтягнули письмо на дальший термін (2 семестр 1 класу Ред.), зате буде розвиток мовлення, додали сучасні теми для обговорення", - розповів заступник міністра освіти і науки Павло Хобзей. Також вивчатимуть теми, які дозволять дітям висловити свій емоційний стан.

З музики вилучили пісні "Вниз по матушке, по Волге", "Священная война", додали сучасних авторів, збільшили час на рухову активність і творчість.

    
З фізкультури прибрали "психологічно шкідливі ігри", скасовали муштру "рівняйсь-струнко" і нормативи. На уроках буде більше сучасних активних ігор на співпрацю і взаємодопомогу.

Крім того, за словами пана Хобзея, з програми зняли дублювання тем з таких предметів, як "Основи здоров'я", "Я і Україна" та "Природознавство".

18 серпня Концепцію нової української школи презентуватимуть на засіданні уряду.

Оновлені програми обговорять на вчительських конференціях, які пройдуть по всій Україні в серпні. Вчителі початкової школи мають розібрати ці програми і детально з ними ознайомитися на засіданнях методичних об'єднань, зазначала міністр освіти.  
 
П.Хобзей. Розвантаження та оновлення програм початкової школи

 
С.Горбачов. Опис ключових змін в оновлених програмах початкової школиЗавантажити програми


Категорія: Події | Переглядів: 810 | Додав: Адмін | Теги: мон, початкова школа, Нова програма, Освіта, події, Перший клас | Рейтинг: 5.0/1
Схожі матеріали
Всього коментарів: 0
avatar