Про нас » Новини » Перший клас » 2018 » Март » 30 »Категорії
Події [107]Перший клас [47]
Випускникам [21]Заходи, конкурси [177]

19:07
Положення про порядок зарахування дітей до 1-го класу закладів загальної середньої освіти

   Додаток 1

до рішення 38 сесії 7-го скликання

Мукачівської міської ради

29.03.2018 982

 

ПОЛОЖЕННЯ

про порядок зарахування дітей до 1-го класу

закладів загальної середньої освіти

м. Мукачево 

І. Загальні положення

1. Дане положення розроблене на підставі:

1) Закону України «Про освіту»;

2)Закону України «Про загальну середню освіту»;

3) Інструкції про порядок конкурсного приймання дітей (учнів, вихованців) до гімназій, ліцеїв, колегіумів, спеціалізованих шкіл (шкіл-інтернатів), затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України 19.06.2003 №389;

4) Постанови Кабінету міністрів України від 13 вересня 2017 року №684 „Про затвердження Порядку ведення обліку дітей шкільного віку та учнів”;

5) Положення про загальноосвітній навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України 27.08.2010 №778;

6) рішення виконавчого комітету Мукачівської міської ради, яким щороку затверджується список закладів загальної середньої освіти, за якими закріплено територію обслуговування дітей і підлітків шкільного віку.

2. Прийом дітей до закладів загальної середньої освіти та спеціалізованих шкіл, що є у комунальній власності територіальної громади міста Мукачево, здійснюється з метою:

1) забезпечення права дітей м. Мукачево на доступність здобуття загальної середньої освіти в закладах загальної середньої освіти, що є у комунальній власності територіальної громади міста Мукачево;

2) забезпечення рівності умов кожної дитини для повної реалізації її здібностей, всебічного розвитку;

3) запровадження єдиного підходу щодо прийому дітей до закладів загальної середньої освіти;

4) ведення обліку дітей шкільного віку та учнів, які навчаються в закладах загальної середньої освіти м. Мукачево.

3. У цьому Положенні наведені нижче терміни вживаються у такому значенні:

1) загальний міський електронний реєстр дітей, які зараховуються до 1-го класу закладів загальної середньої освіти (далі Реєстр) – єдина комп'ютерна база даних, яка містить інформацію про дітей, які навчатимуться в 1-му класі закладу загальної середньої освіти, забезпечує її зберігання, видачу та захист від несанкціонованого доступу;

2) держатель Реєстру – Центр надання адміністративних послуг м. Мукачево (далі – ЦНАП);

3) реєстратор – особа, уповноважена держателем Реєстру, яка приймає заяви на зарахування дитини до 1-го класу, здійснює внесення (зміну, виключення) інформації до Реєстру, надання інформації з Реєстру та виконує інші функції, передбачені цим Положенням;

4) заявник – один з батьків дитини, або особа, що їх замінює.

 

ІІ. Порядок подачі заяви про зарахування дитини до 1-го класу та внесення відомостей до Реєстру про дітей,

які навчатимуться в 1-му класі

1. Обов’язковою умовою зарахування дитини до 1-го класу є подача заяви від заявника про зарахування дитини до 1-го класу закладів загальної середньої освіти, спеціалізованої школи згідно зразка.

2. Терміни подачі заяви для зарахування дитини до 1-го класу закладів загальної середньої освіти - з 01 квітня по 10 серпня поточного року.

3. Терміни подачі заяви для зарахування дитини до 1-го класу спеціалізованих шкіл – з 01 квітня по 08 червня поточного року.

Терміни подачі заяви для зарахування дитини до 1-го класу спеціалізованих шкіл з числа дітей, які проживають на території обслуговування цієї школи - з 01 квітня по 10 серпня поточного року;

4. Заява подається до реєстратора на ім’я директора закладу загальної середньої освіти.

5. До заяви про зарахування дитини до 1-го класу закладу загальної середньої освіти додається копія свідоцтва про народження дититини.

6. Наявність в Реєстрі інформації про дітей, які навчатимуться в 1-му класі, є обов’язковою умовою зарахування дитини до закладів загальної середньої освіти.

7. На основі заяви заявника, копії свідоцтва про народження дитини, документів, що підтверджують адресу проживання, або реєстрації заявника реєстратор вносить до Реєстру подану в заяві інформацію.

8. Внесенню до Реєстру підлягає наступна інформація від заявника на основі заяви:

1) прізвище, ім’я, по батькові дитини;

2) дата народження дитини (день, місяць, рік);

3) адреса проживання, або реєстрації дитини;

4) навчальний заклад, на території обслуговування якого проживає, або зареєстрована дитина;

5) заклад загальної середньої освіти, який за вибором батьків, бажає відвідувати дитина;

6) прізвище, ім’я, по батькові одного з батьків, або особи, що їх замінює:

7) контактні дані (телефон, електронна адреса).

9. Перед реєстрацією необхідно ознайомитися з повідомленням щодо можливості зарахування дитини до закладу загальної середньої освіти, який за вибором батьків бажає відвідувати дитина, або закладу загальної середньої освіти, на території обслуговування якого проживає, або зареєстрована дитина.

10. Після успішної реєстрації для кожної заяви присвоюється порядковий номер в реєстрі відповідно до дати прийняття реєстратором заяви та внесення відповідної інформації.

11. Реєстратор зобов’язаний надавати всю необхідну допомогу, пов’язану із заповненням заяви.

12. Після внесення до Реєстру інформації заявник проходить всю процедуру подачі заяви та внесення інформації до Реєстру зазначених у п.п. 1-8 розділу ІІ даного Положення по новому у випадку:

  1. зміни закладів загальної середньої освіти за вибором батьків;

2) незадовільного результату конкурсного відбору до зарахування у спеціалізовану школу;

3) зміни закладу загальної середньої освіти за територією обслуговування у зв’язку зі зміною місця проживання, або реєстрації дитини.

При цьому заяві присвоюється новий порядковий номер в реєстрі відповідно до дати прийняття реєстратором нової заяви, так як попередня заява подана заявником автоматично анулюється.

13. Заявник несе персональну відповідальність за недостовірну надану реєстраторові інформацію.

 

ІІІ. Порядок прийому дітей

до 1-го клас закладів загальної середньої освіти

 

1. Прийом дітей до 1-го класу закладів загальної середньої освіти здійснюється керівником перед початком навчального року відповідно до мережі та наповнюваності 1-их класів, списків, сформованих базою даних та заяв переданих від держателя Реєстру упродовж терміну подачі заяви для зарахування дитини до 1-го класу.

2. Першочергово зараховуються до 1-го класу закладів загальної середньої освіти діти, які проживають на території обслуговування цієї школи.

3. Зарахування учнів до закладів загальної середньої освіти дозволяється на конкурсних засадах лише у випадках, якщо кількість поданих заяв на відповідний рівень загальної середньої освіти перевищує спроможність цього закладу.

4. Зарахування учнів до спеціалізованих шкіл проводиться на конкурсних засадах згідно правил прийому до спеціалізованих шкіл.

5. Діти, які проживають на території обслуговування спеціалізованої школи зараховуються до 1-го класу без конкурсу.

6. Результати конкурсного відбору оголошуються не пізніше 5 днів після його проведення.

Діти зараховуються до спеціалізованої школи за наказом директора до початку навчального року.

7. Після оприлюднення керівником закладу загальної середньої освіти результатів конкурсного відбору заявнику, чия дитина не пройшла конкурсного відбору необхідно в терміни подачі заяви для зарахування дитини до 1-го класу пройти процедуру повторної реєстрації, зазначеної в п. 12 розділу ІІ даного Положення.

8. Керівник закладу загальної середньої освіти зобов’язаний висвітлювати на сайті школи та інформаційному стенді для батьків майбутніх першокласників інформацію про:

1) закріплення за певним освітнім закладом мікрорайону (певної території обслуговування);

2) кількість прийнятих від держателя Реєстру заяв в порядку зазначеному в розділі ІІІ даного положення.

8. Заявник самостійно стежить за ходом розгляду своєї заяви згідно умов викладених в п. 6 розділу ІІІ даного положення або в місці реєстрації заяви (ЦНАП Мукачівської міської ради).

9. Після завершення терміну прийому заяв, на основі списків, сформованих на підставі заяв про зарахування дитини до 1-го класу, заявнику необхідно представити до адміністрацій закладів загальної середньої освіти медичну довідку встановленого зразка.

10. У разі відсутності після терміну прийому заяв вільних місць в закладах загальної середньої освіти за місцем проживання, або реєстрації дитини заявнику буде запропонований для зарахування до 1-го класу найближчий за місцем проживання, або реєстрації освітній заклад, (за наявності вільних місць).

 

ІV. Прикінцеві положення

1. Внесення відомостей до Реєстру, доступ до інформації офіційного сайту відбувається на безоплатній основі.

2. Особи, винні в порушенні порядку внесення інформації до Реєстру та порядку прийому дітей до 1-го класу закладів загальної середньої освіти несуть відповідальність згідно з чинним законодавством України.

 

 

Секретар міської ради                                                                                                                         І.Маняк


Прикріплення: Картинка 1

Категорія: Перший клас | Переглядів: 689 | Додав: Адмін | Теги: ПОЛОЖЕННЯ про порядок зарахування д, батькам, Перший клас | Рейтинг: 5.0/1
Схожі матеріали
Всього коментарів: 0
avatar