Про нас » Новини » Випускникам » 2016 » Февраль » 11 »Категорії
Події [107]Перший клас [47]
Випускникам [21]Заходи, конкурси [177]

14:24
5 кроків до усвідомленого вибору професії

Багато батьків пам'ятають моменти, коли вони вибирали напрямок свого розвитку, пам'ятають вступні іспити, перше місце роботи. Згодом кількість людей, які стикаються із завданням вибору улюбленої справи життя, меншою не стала, а навіть збільшилася. Зараз вже не рідкість зустріти історії людей за 30 і 40, які розпочали все з початку. Уявіть, наскільки може бути важко підлітку, вперше стикнувся з цією проблемою.
На даний момент існує близько 40 000 професій, тому при виникненні питання, ким ти будеш, підлітку необхідно провести аналітику і скласти бізнес-план на найближчі 50 років, а це непосильне завдання. До того ж ті, хто ставлять це питання, часто не знають, що професій дуже багато. Таким чином, це практично екзистенціальне питання, що вимагає колосальної роботи і часу.
Ці рекомендації призначені людям до 16 і старше, які хочуть бути щасливими і створювати нове в цьому житті з задоволенням. Поділіться з підлітком або самі поступально виконайте 5 кроків. Почніть шлях до усвідомленого вибору професії.
Крок I. Зупинися
Багато так і не знаходять свій шлях виключно тому, що приступають до процесу вибору, не виходячи з щоденних рутинних завдань. Спробуйте знайти час, щоб подумати над питанням вибору професії. Рекомендується відкласти всі гаджети і обмежити відволікаючі фактори, влаштуватися в зручному місці, де вам не будуть заважати.
Коли ви будете готові, протягом 5-10 хвилин постарайтеся залишатися без рухів і поспостерігайте за думками і відчуттями, які виникають. Можете прикрити очі і уявити собі думки як машину, що пробігає по шосе, коли ви самі стоїте на узбіччі.
Серед цих думок напевно виявляться як ті, до яких ви вже встигли звикнути, так і інші, які здадуться абсолютно новими. Згодом шосе стане менш завантаженим.
У тиші, що виникла, сформулюйте питання, над яким ви сьогодні хочете подумати. Не варто брати на себе непосильну задачу. Наприклад, можна почати з того, які професійні області вам близькі, і виділити 4-5 напрямків.
Крок II. Досліджуй
Наступний крок дозволить вам більше дізнатися про себе і про ті напрямки, які ви вибрали на першому кроці. Почніть з визначення своїх сильних сторін і ресурсів. Це дозволить чіткіше сфокусуватися на тих напрямках, які вам до душі і освоєння яких буде даватися з ентузіазмом.
Визначити сильні сторони може зовнішня оцінка: проходження тесту і опитування найближчих знайомих (запитайте у них, що у вас виходить найкраще). Скопіюйте або запишіть усі результати в одну таблицю. Це приголомшливе дослідження дозволить подивитися на себе з іншого боку або, нарешті, побачити повну картину. Якщо люди будуть цікавитися, навіщо вам їхні відповіді, сміливо відповідайте, що саме їхня відповідь дозволить вам бути щасливим і досягти успіху.
Поспілкуйтеся з людьми - представниками тих напрямків, які ви виділили раніше. Представників можна знайти в колі друзів, родичів, колег батьків. Є професійна соціальна мережа LinkedIn і сайти, де можна знайти інтерв'ю фахівців компаній. Задайте їм питання про те, що їх надихає, які навчальні заклади вони закінчили і що варто робити вже зараз, щоб розвиватися в цьому напрямку.
Крок III. Вибери
Цей етап передбачає вибір одного напрямку, в якому ви почнете рухатися. Спробуйте дозволити собі помилитися, і при цьому визначте той напрямок, який зараз найбільш надихає. Уявіть, що ви будете займатися цим протягом найближчого тижня. Важливо відчувати підйом і бажання робити.
Крок IV. роби
Переходимо до дій. Ви визначили свої сильні сторони і цікаві напрямки, поспілкувалися з людьми, які вже давно в цих сферах. Необхідно почати пробувати вже зараз. Так ви зможете зрозуміти, що всередині цієї діяльності, як будуються процеси в компанії вашої мрії, нюанси, про які ви ніде не дізнаєтеся, крім як на робочому місці.
Також корисно сходити на екскурсії в різні організації і на дні відкритих дверей вишів.
Крок V. Поділися
Цей етап дуже важливий, так як він дозволить вам проаналізувати весь свій досвід і, можливо, допомогти комусь ще в питанні вибору. Як це можна зробити:
  • Розповісти про це в соціальних мережах в форматі storytelling.
  • Докласти фотографії та улюблену мелодію.
  • Розповідати про свій досвід на зустрічах з друзями.
  • Написати статтю або есе.
  • Зняти і викласти відео.
Таким чином, в кожній ситуації вибору діяльності, а потім професії, ви можете проходити ці 5 кроків. Пам'ятайте, що усвідомлений вибір професії - це шлях, а не миттєве рішення.

Джерело


Категорія: Випускникам | Переглядів: 380 | Додав: Адмін | Теги: Профорієнтація, зош 20, школа, випускникам | Рейтинг: 5.0/1
Схожі матеріали
Всього коментарів: 0
avatar