Головна » Файли » Для учнів » Корисно знати


Категорії
Учнівське самоврядування [3]Конкурси, олімпіади [6]
ДПА та ЗНО [6]Корисно знати [37]
Дистанційне навчання [31]

Освіта батьків впливає на успішність дітей, - дослідження
23.12.2016, 23:18

Рівень освіти батьків є ключовим фактором, який має безпосередній зв’язок із рівнем успішності дітей. Про це йдеться у звіті за результатами дослідження Інституту освітньої аналітики, що було проведено за сприяння Українського центру оцінювання якості освіти і присвячено впливу соціально-економічного середовища на результати навчання школярів.

Звіт складений за результатами опитування випускників шкіл 2016 року. В анкетуванні взяли участь 51 тисяча випускників середніх шкіл, ліцеїв, гімназій, коледжів, колегіумів, спеціалізованих шкіл та НВК.

Результати опитування свідчать про те, що абсолютна більшість випускників (86,9%) цілеспрямовано готувалися до складання зовнішнього незалежного оцінювання. Найбільше випускники готувались до складання ЗНО з української мови та літератури, найменше – з російської мови та географії.

Учні, як правило, поєднують кілька способів підготовки до ЗНО, найпопулярнішими з яких були самостійна робота, заняття з репетитором та підготовка під час уроків за ініціативою вчителя.

Найпопулярнішими репетиторами є фахівці з англійської мови. Також випускники, які готувались до тестування з математики, фізики та іноземних мов, окрім російської та англійської, надавали перевагу підготовчим курсам при університетах та коледжах.

Способи підготовки до ЗНО, яким надавали перевагу учні міських та сільських шкіл, відрізняються. Зокрема, частка тих, хто готувався з репетитором або відвідував підготовчі курси у місті, значно більша, ніж серед випускників сільських шкіл. Учні з сільської місцевості частіше готувались самостійно або під час занять за ініціативою вчителя.

Результати дослідження свідчать про те, що способи підготовки по-різному вплинули на результати зовнішнього незалежного оцінювання. Так, середній бал випускників, які готувались з репетитором, є вищими порівняно з тими, хто обрав інші способи підготовки. Найвищий бал з математики отримали учасники анкетування, які відвідували підготовчі курси при вищих чи професійно-технічних навчальних закладах.

Найбільша частка випускників, які готувалися до тестування за допомогою батьків, родичів чи знайомих, не подолали порогу 100 балів, а також отримали результат у проміжку від 100 до 139 балів.

Дослідження також містить дані щодо результатів ЗНО випускників та умов їх навчання. Зокрема, обираючи навчальний заклад для своєї дитини, батьки враховують багато чинників. Часто заможніші родини з сіл чи прилеглих до мегаполісу містечок вирішують щодня возити дитину до школи тривалий час, бажаючи отримати кращі освітні послуги.

Результати ЗНО учнів міських навчальних закладів є значно кращими, ніж сільських. Середній бал з усіх предметів ЗНО в проміжку 180-200 отримали 12,6% випускників міських ЗНЗ, в той час, як цей показник у селах становить лише 3,5%.

Родинні зв’язки, психологічна атмосфера та матеріальне становище родини також є важливими чинниками в соціалізації випускника, впливаючи на досягнення у навчанні.

Автори дослідження зазначають, що опитування випускників підтвердило відомий у соціології та економіці факт зв’язку рівня освіти батьків з рівнем навчальних результатів дитини.

«Чим вищий рівень освіти мають батьки, тим вищий результат ЗНО отримують випускники, причому зв’язок є однаково сильним з усіх предметів», - повідомляється у звіті.

Рівень освіти батьків також пов’язаний з планами випускників щодо подальшого навчання. Серед дітей з більш освічених родин більша частка тих, хто планує продовжувати навчання у вищому навчальному закладі або за кордоном і менше тих, хто хоче навчатися у коледжах, училищах чи технікумах.

«Цікаво, що з випускників, які планують навчатися за кордоном, 71% складають діти з родин, де обоє батьків або хоча б один із них мають вищу освіту. І навпаки, професійно-технічну освіту переважно обирають діти з родин, де батьки також мають професійно-технічну чи середню освіту», - наголошують автори дослідження.

Зокрема, опитування показало, що найвищі бали ЗНО отримали діти, чиї батьки працюють у сферах зайнятості, які потребують кваліфікованої праці.

«Найкращі результати ЗНО у дітей, чиї батьки чоловічої статі працюють у сфері ІТ, освіти, журналістики та реклами. Що стосується родичок жіночої статі, то найбільш успішно склали ЗНО випускники, чиї матері працюють у сфері освіти, журналістики і реклами. Найнижчий бал виявився у респондентів, чиї батьки працюють у сільському господарстві, будівництві, сфері транспорту та зв’язку, а матері – у промисловості, будівництві та сільському господарстві», - йдеться у звіті Інституту освітньої аналітики.
 

 

ОЗНАЙОМИТИСЬ З ТЕКСТОМ ЗВІТУ
Категорія: Корисно знати | Додав: Адмін | Теги: звіт, зош 20, батькам, вчителям, ЗНО, Учням, випускникам
Переглядів: 714 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 5.0/1
Схожі матеріали
Всього коментарів: 0
avatar