Головна » Файли » Для учнів » Корисно знати


Категорії
Учнівське самоврядування [3]Конкурси, олімпіади [6]
ДПА та ЗНО [6]Корисно знати [37]
Дистанційне навчання [31]

Чи варто витрачати час на навчання в коледжах і ПТУ: всі плюси і мінуси
15.03.2016, 15:24

Багато школярів напередодні переходу в дев’ятий клас зізнаються, що ще не визначилися з подальшою долею. Деякі з них планують піти в професійно-технічні училища, ліцеї, коледжі або технікуми. Туди і вступити легше, і при закінченні вже буде професія, з якою можна шукати роботу. Багатьох приваблює і те, що суворий вступ у виш за сертифікатами ЗНО стає не таким страшним, адже якщо вчишся при навчальному закладі, яке співпрацює з певним вузом, поблажки у вигляді додаткових балів і т. д. «своїм» все одно будуть.

Фахівці зазначають, що сьогодні молоді українці найбільше прагнуть працювати в сфері краси та за робочими спеціальностями.

З РОЗУМОМ І ДО ДУШІ. Планують зв'язати майбутнє з індустрією краси в українських ліцеях/ПТУ і технікумах/коледжах пропонують близько десятка спеціальностей, серед яких - перукарі, майстри манікюру і педикюру, візажисти/гримери, косметологи, масажисти, дизайнери і т. д. І якщо в багатьох професіях від освіти залежить кваліфікація і зарплата, то в індустрії краси ці межі розмиті, і в майбутньому багато що залежить від моторності, таланту і везіння.

А може, довчитися? Перш за все варто вирішити, чи йти зі школи після 9 класу. Питань треба задати два: чи добре вчиться школяр і які його відносини з однокласниками/вчителями. Якщо навчання вдається, то краще довчитися в школі, а потім за рік отримати професію. Якщо ж успішність не дуже, є сенс поміняти навчальний заклад. Так в учня буде шанс поставити себе по-іншому в соціальному і навчальному планах. Також варто враховувати, чи є коледж/технікум базовим при будь-якому вузі, щоб була можливість продовжувати навчання.

Психологи попереджають, що потрібно звертати увагу, чи лежить у школяра душа до обраної професії і як йдуть справи з нею на ринку праці. Не можна змушувати дитину, яка на «ти» з точними науками, вчитися на перукаря тільки тому, що в окрузі багато салонів. Також потрібно добре подумати, як домогтися бажаного, якщо школяр мріє бути перукарем-стилістом, розглядає журнали з модельними зачісками і неординарними тенденціями, але живе в сільській місцевості. Тоді він або орієнтується на переїзд, або швидко перегорить професійно, коли побачить, що робота в перукарні в невеликому містечку - зовсім не те, що він хотів.

ЩО ТРЕБА ЗДАВАТИ. Щоб вступити до ліцею/ПТУ на спеціальність в сфері б'юті-індустрії після 9 класу (до речі, на спеціальності, які передбачають роботу з людьми і колючо-ріжучими предметами, наприклад перукарні, можна надходити тільки після 11 класу), до навчального закладу потрібно принести необхідні документи, а де-не-де - ще й здати творчий конкурс за спеціальністю. Надходження в коледжі/технікуми суворіше: крім документів зі школи з результатами державної підсумкової атестації багато навчальних закладів проводять, крім творчого конкурсу, ще й власний іспит, найчастіше з української мови і літератури та математики. У навчальних закладах радять стежити за днями відкритих дверей та інформацією для вступників на їх сайтах: можуть бути зміни для вступників в умовах творчих конкурсів.

ПІДГОТОВКА. Чи вийде у абітурієнта вступити на бюджетну форму навчання, залежить від багатьох чинників: творчого конкурсу (хоча його може і не бути), середнього балу атестата, отриманих оцінок за складений іспит в навчальному закладі. Є СЕНС ВИТРАЧАТИ ЧАС. Один з головних недоліків вибору ПТУ або ліцею - втрачений рік для тих, хто хоче продовжувати навчання. Не всі коледжі, а вже тим більше вузи приймають на курс, вище першого. Та ж історія з коледжами та технікумами, якщо вони «самостійні». Фактор втрати часу, за словами психологів, потрібно враховувати ще й тому, що під час навчання у багатьох учнів з'являється сім'я, і ​​освіта може відійти на друге місце

КУРСИ. Також варто обдумати, а чи варто взагалі навчання витраченого часу, або з тим же успіхом можна закінчити 2-6-місячні курси і отримати те ж саме, що і витративши три роки в ліцеї або до чотирьох в технікумі.

Джерело



Категорія: Корисно знати | Додав: Адмін | Теги: корисно знати, Учням, Освіта, Профорієнтація, школа
Переглядів: 836 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 5.0/1
Схожі матеріали
Всього коментарів: 0
avatar